Kolay Türkiye Haritası Çizimi Yapmak

Kolay Türkiye Haritası Çizimi Yapmak
17 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Kolay Türkiye Haritası Çizimi Yapmak ; Bloğumuzun bu bölümünü güzel Türkiye’mizi kolayca çizebilmek amacıyla ayırdık. Genellikle okulöncesi öğretmen ve öğrencilerinin sıklıkla kullandığı çizim bölümünde şu anda Türkiye haritası çizimine yer vererek hepimizin ihtiyaç duyacağı bir bölüm haline getirdik. Zira eğer öğrenim görüyorsanız ta ki üniversite eğitimini tamamlayana kadar Türkiye Haritası çizmekle mükellef tutulabilirsiniz. Hele hele bir Coğrafya ya da Sosyal Bilgiler Öğretmeni iseniz Türkiye haritasını sıklıkla çizmek zorunda kalacaksınız. Yediden yetmişe tüm öğrencilerin öğrenmesi gereken güzel Türkiye haritamızın kolay çizimini aşama aşama çizim örneklerini koyduğumuz resimler yardımlarıyla öğrenebilirsiniz. Taslağını çizerek içine istediğiniz şekilde denizleri, gölleri, şehirleri, dağları vb. yerleştirebilirsiniz. Böylece hem Türkiye’ mizi yakından tanımış olacak hem de profesyonel bir Türkiye Haritası çizebilen bir birey haline geleceksiniz.

Kolay Türkiye Haritası Çizimi Yapmak için kopya kağıdını aşağıdaki görselin üstüne koyun ve kalemle siyah yerlerin üstünden geçin.

 

 

Kolay Türkiye Haritası Çizimi Yapmak

 

 

Bölgelerle Türkiye Haritası çizmek için aşağıdaki görseli kullanın.

Bölgelerle Türkiye Haritası Çizmek

Kolay Türkiye haritası çizmek başlıklı yazı için soru veya sorunlarınız olursa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Kolay Türkiye Haritası Çizimi Yapmak Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Admin diyor ki:

  Yazı Yandaki Tarihte Güncellenmiştir.

 2. Melih Aslan diyor ki:

  Gerçekten çok basit bi şekilde türkiye haritasını çizdim teşekkürler

 3. Deniz diyor ki:

  Öğretmenim bu yönteme izin vermiyor. Başka bir yöntem yokmu?

  1. ırmak diyor ki:

   daha ne olsun çok güzel

 4. Nisa diyor ki:

  Yani daha koyu olsa daha kolay olurdu .

Sayfa başına git