En Tehlikeli, Sıradışı Hobiler

En Tehlikeli, Sıradışı Hobiler
16 Ekim 2015 tarihinde eklendi

En Tehlikeli, Sıradışı Hobiler;  Hobilerimiz yaparken kendimizi mutlu hissettiğimiz aktivitelerdir. Yaşama sevinci kazandıran insan olduğumuzu hatırlatan keyifli anlardır. İş hayatının ve günlük yaşam zorluğunun üzerimizde yarattığı olumsuz etkileri biraz olsun azaltabilen zaman ayrılması gereken eylemlerdir. Bana göre hobinin tanımı budur. Ama her insan bir  ben değil, hepimiz birbirimizden farklıyız. Kimileri hayatında sakinlik, huzur isterken kimileri heyecan olmadan yaşayamaz. Bu makalemde sıradışı, tehlike kelimesini tam anlamıyla hak eden  hobileri sizlere paylaşacağım. Hobiler ile ilgili diğer içeriklerimize göz atmak isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Bizim için tehlikeli olan bu hobiler sizin için belkide çocuk oyuncağı ama araştırmalarımızı bu hobileri yaparken ölen, yaralanan kişi sayılarına göre oluşturduk. Lafı fazla uzatmadan sıralamaya başlayalım..

Bungee Jumping

bungee jumpingBu insanlar bunu nasıl yapıyor çok merak ediyorum. Para verseler yapamayacağım şeyler arasında kesinlikle bungee jumping var. Yükseklik korkusu hayatım boyunca üzerimden atamayacağım bir fobi sanırım. Sıradışı hobiler arasında kesinlikle yerini almalı.

 

 

 

Kaya Tırmanışı

Kaya TırmanışıKaya tırmanışı gerekli araç gereçler kullanıldığında güvenli bir spor branşı olsa da bir çok istatistiklere göre ölüm sayısı oldukça yüksek branşların başında geliyor. Bu yüzden listeme kara tırmanışını eklemeden edemedim.

 

 

 

Boğa Rodeosu

Boğa rodeosuNtv sporda denk geldikçe izlediğim ve anlam veremediğim bağa rodeosu amaç 8 saniye boyunca boğanın üstünde kalabildiğinizi kanıtlamak. İstatistiklere göre bu hobiyi seven uygulayan çoğu sporcu en az birkaç kere hastane yüzü görmüş. Oynaşıcak başka bir şey bulun arkadaşlar üzülüyorum halinize

 

 

Sokak Kızağı

Sokak KızağıVücudunuzla aranız pek iyi değilse hadi bugün bi kaç yerimi kırayım diyorsanız, tam size göre bir branş sokak kızağı. Yatarak kaymak keyifli olsa gerek. Hatırlıyorum da çocukken karda kayarken bile nasıl eğlenirdik.

 

 

 

 

Mağara Dalgıçlığı

Mağara Dalgıçlığı1960 yıllarından beri uygulanan bu hobi branşını yapan kişi sayısı az olmasına rağmen ölüm oranı çok yüksek. İstatistiklere göre 2015 yılına kadar 500 den fazla kişinin bu sporu yaparken öldüğü kayıt altına alınmış. Hadi dalmayı anlarımda mağara dalgıçlığını anlamakta biraz sorun yaşamadım değil.

 

 

Serbest Atlayış

Serbest Atlayışİnsanın bu hobi branşını yapabilmesi için aklından zorunun olması gerektiğini düşünüyorum. Düpedüz intihar teşebbüsü, Sırtlarındaki küçücük paraşütün açılmadığını bir düşünün.. Ben düşünmek bile istemiyorum. Bence en tehlikeli hobi olarak serbest atlayışı 1. sıraya koyabiliriz.

 

 

 

Motor Yarışları

Motor YarışlarıBu spor branşının resmi olarak başladığı tarihten bu yana 220 resmi ölüm kayıt altına alınmış. Bu rakam resmi turnuvalardaki ölüm sayıları birde bunu hobi olarak yapan bir çok genç var asıl sayı nedir kim bilir…

 

 

 

Dalga Sörfü

Dalga SörfüYaklaşık 15 metreye kadar çıkabilen dalgaların üstünde yapılan bu hobiyi izlemesi çok keyifli ama bir okadar da tehlikeli.. Yüzme sporunu seven ve uygulayan biri olarak umarım bir gün bu tecrübeyi bende yaşarım.

 

 

 

Rafting

Rafting HobiRafting Nehir sporu, botlar üzerinde zaman zaman akıntıya karşı verilen savaş. Her bölgede çok tehlikeli olmasa da çok zor sularda rafting yapmak insanın tüylerini diken diken yapabilir. Oldukça tehlikeli olabilir

 

 

 

Ölüm sayılarının diğer hobi branşlarına göre yüksek olduğunu düşündüğüm aktiviteleri En Tehlikeli, Sıradışı Hobiler adı altında burada sıralamaya çalıştım. Bu sporları yapan ziyaretçilerimiz varsa yorumlarını bizlerle paylaşırlarsa çok seviniriz. Aşağıdaki yorum alanını kullanarak görüşlerinizi bildirmekten çekinmeyin. Hobi Dünyası sizlerin bloğu unutmayın.. Bizleri sosyal medyadan takip ederek en güncel bilgileri hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Etiketler:

En Tehlikeli, Sıradışı Hobiler Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Sevda Duman dedi ki:

  Bungee Jumping tehlikeli hobi değil bence gayet güvenli, defalarca yaptım adranelin harika bir his.

  1. Admin dedi ki:

   Evet İçerikte de bahsettiğim gibi göreceli kavramlar

 2. Ayten simsek dedi ki:

  Antalya da rafting yapmıştıö hiç bir boğulma yaralanma tehlikesi yok ama aksiyon istiyorsanız gençlerin yoğun oldugu botlara binmelisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 3. İzmirlii dedi ki:

  Bence rüzgar sörfüde eklenmeli sonuçta ceşmeye bircok ülkeden yabancı turistlerbu yüzden geliyor ama bizim millet hala mangal keyfinde

  1. Admin dedi ki:

   En tehlikeli, sıradışı hobileri sıralarken ölüm sayılarını kıstas alarak listeye ekledik

Sayfa başına git